INTENSIVO OD KUCHNI

W jaki sposób powstają indywidualne projekty graficzne?

Indywidualne projekty graficzne to usługa wymagająca zaprojektowania wizualnej części projektu. Każdy projekt musi być unikalny, niepowtarzalny a przede wszystkim maksymalnie dopasowany do wizerunku danej marki.

Musimy zdawać sobie sprawę, że indywidualne projektowanie kosztuje znacznie więcej. Jednak za relatywnie większą kwotą idzie oczywiście o wiele lepsza jakość. W tym artykule powiemy Wam, jak my to robimy i czego możecie od nas oczekiwać.

1. ANALIZA BIZNESOWA I FUNKCJONALNA

Zawsze, ale to zawsze zaczynamy od analizy potrzeb biznesowych, funkcjonalnych. Poświęcamy na to minimum 5 pełnych dni roboczych (w zależności od wielkości, trudności projektu). W tym czasie badamy otoczenie biznesowe naszego Klienta oraz robimy benchmark z konkurencją na rynku polskim jak i zagranicznym. Aktualizujemy naszą wiedzę związaną z najnowszymi trendami w branży Klienta. Wymagania Klienta związane z celem tego projektu przekładamy na język funkcjonalny; techniczny.

2. MAKIETY FUNKCJONALNE I PROTOTYPY KLIKALNE

Kolejnym etapem jest przygotowanie makiet funkcjonalnych lub prototypów klikalnych. Jest to bardzo ważny etap, podczas którego wiedzę zdobytą podczas wcześniejszych analiz i badań przekładamy na zaprojektowanie szkieletu/makiety projektu. W trakcie makietowania wykonywane są prototypy wszystkich stron i podstron mających się znaleźć w projekcie. Wykonuje to nasz ekspert od UX w programie Axure.

3. PROJEKTOWANIE GRAFICZNE

Kiedy mamy już wszystkie potrzebne informacje oraz makiety nasi graficy przystępują do projektowania strony głównej. Niezależnie od tego, czy jest to strona internetowa, sklep czy serwis zaczynamy właśnie od tego. Przesyłamy Klientowi nasz projekt i czekamy na uwagi; wskazówki, co można zrobić lepiej. I tak z każdą kolejną stroną/podstroną aż do zaakceptowania wszystkiego.

4. GOTOWY PROJEKT GRAFICZNY

Po zaakceptowaniu przez Klienta wszystkich projektów graficznych mamy komplet, który posłuży nam (bądź innej firmie, jeśli po naszej stronie był tylko projekt graficzny) do zbudowania stylu graficznego pod nową stronę, sklep lub serwis internetowy. Projekty graficzne wykonywane są zgodnie z zaleceniami zespołu deweloperskiego, odpowiadającego za pocięcie, zakodowanie lub zbudowanie stylu graficznego pod dany system. Do budowania projektów graficznych wykorzystujemy programy Photoshop i Illustrator od Adobe Creative Cloud. Efektem są funkcjonalne pliki z rozszerzeniem .PSD.

PODSUMOWANIE

Wybranie usługi indywidualnego projektu graficznego niesie ze sobą bardzo wiele korzyści takich jak: jakość, unikalność, większy prestiż dla marki. Opcja ta przeznaczona jest dla firm z większym budżetem. Pamiętajmy jednak, że profesjonalnie zaprojektowany, zbudowany i prowadzony sklep internetowy po prostu zwraca się szybciej. Warto zatem zainwestować w projekt już na samym starcie.

Menu