INTENSIVO OD KUCHNI

Dwa modele współpracy z agencją – Time Material i Fixed Price

Agencja, Blog

Dziś na blogu krótko na temat dwóch najpopularniejszych modelach współpracy między agencją a zleceniodawcą. Agencja Interktywna Intensivo również oferuje takie formy współpracy. Pierwszy to Czas Pracy (time material) a drugi to ZLECENIA I PROJEKTY (fixed price). Poniżej przedstawiamy opis, różnice oraz podpowiedź co będzie dla Twojej firmy lepsze/wygodniejsze.

CZAS PRACY (time material)

W tym przypadku podpisujemy umowę o stałą współpracę i rozliczamy się na podstawie realnie przepracowanych godzin zespołu, wcześniej szacując jego ilość. Możliwe zmiany, zwroty, rozbudowy względem wcześniejszych założeń projektu. Pełna elastyczność. W przypadku tego modelu współpracy podpisujemy umowę, definiujemy zakres działań oraz liczbę godzin w “abonamencie”, jednak bez obaw, niewykorzystane godziny przechodzą na kolejny miesiąc.

ZLECENIA I PROJEKTY (fixed price)

Podejście projektowo-zleceniowe. Kwota i zakres ustalane zawsze przed rozpoczęciem prac. W przypadku z góry określonego zlecenia, bez możliwości większych zmian lub rozbudowy w stosunku do początkowych założeń.

Jeżeli Twój projekt jest w miarę przewidywalny (np. strona internetowa o firmie), korzystniejsze dla Ciebie będzie rozliczenie ZLECENIA & PROJEKTY (Fixed Price). Jeżeli jednak Twój projekt jest rozbudowany i zakładasz wprowadzanie w nim zmian w trakcie (np. bo nie jesteś w stanie przewidzieć jeszcze wszystkich funkcjonalności), wybierz model CZAS PRACY  (Time & Materials). Dzięki temu zyskasz swobodę działania, pewność gotowości agencji do działania od zaraz i będziesz mógł wprowadzać zmiany do projektu w dowolnym momencie.

Poprzedni wpis
Program Partnerski – zarabiaj razem z INTENSIVO!
Następny wpis
Przechodzimy na JIRA Software

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fill out this field
Fill out this field
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.

Menu